برای انتخاب نرم‌افزار حسابداری به چه نکاتی باید توجه کرد؟

شاید این سوال برای شما ایجاد شده باشد که در شرایط الان که بازار کار نرم افزارهای حسابداری و دوره های آموزشی آن رونق یافته است و انواع مختلفی از نرم افزار ها در بازار بسیار زیاد است  برای هر کسب وکار یا شرکت نمی توان از یک نسخه واحد استفاده کرد. برای آغاز این مسیر وپا گذاشتن به دنیای حسابداری , کدام نرم افزار از محبوبیت بیشتری برخوردار بوده و در اولویت است ؟

برای انتخاب نرم‌افزار حسابداری به چه نکاتی باید توجه کرد؟

نوع نیاز به نرم افزار در بخشهای مختلف حسابداری

همه ی شرکت‌ها، سازمان‌ها و  کسب‌وکارهای مختلف از کوچک تا بزرگ برای انجام عملیات مالی خودنیازمند یک نرم‌افزار حسابداری مخصوص به خود هستند؛ لیکن با توجه به اینکه نوع کسب‌وکارها و رسالتشان با آن‌ها با همکدیگر متفاوت است، با توجه به نوع عملیات مالی و پیچیدگی آن نیز تفاوت دارد.                                احتمال دارد برخی از کسب‌وکارها با استخدام یک حسابدار و  با استفاده از یک نرم‌افزار حسابداری معمولی بتوانند مسایل مالی خود را مدیریت کنند , اما بعضی از سازمان‌های و شرکت های بزرگ  نیاز به ایجادیک بخش یا سازمان زیر مجموعه ویژه‌ی انجام امور حسابداری خود داشته باشند؛ بنابر این با توجه به نکات گفته شده باید این امر در نظر گرفت که در یادگیری نرم‌افزار به نوع نیاز بازار کار توجه کرد.

افرادی که می خواهند آموزش حسابداری را با توجه به موضوعات مورد نیاز برای بازار کار یاد بگیرند، بهتر است آگهی‌های استخدامی را مطالعه کرده و بر اساس نیاز بیشتر کارفرمایان یک یا دو نرم‌افزار حسابداری مهم را انتخاب نمایند.

پشتیبانی مناسب و سریع

همه ی نرم‌افزارهای حسابداری یک تیم یا بخش ویژه ی پشتیبانی‌ دارند, که  افراد در زمان ایجاد  مشکل با آن‌ها تماس می گیرند و خواستدار راه‌حل هستند.  هرچقدر  تیم پشتیبانی یک نرم‌افزار حسابداری از توانایی بالاتری بر خوردار بوده  و دسترس‌تری به سهل الوصول تر باشد، آن نرم‌افزار محبوبیت بیشتری خواهد داشت و در نتیجه باید در آموزش نرم افزار حسابداری  آن را در اولویت یادگیری قرار دهند. 

برنامه نویسی قوی و به روز

ممکن است در مسائل مالی کسب‌وکارهای کوچک استفاده از نرم‌افزارهای حسابداری مختلف مشکل چندانی ایجاد نکند، اما این مسئله برای کسب‌وکارها و سازمان‌های بزرگ فرق می کند؛ از آنجا که این سازمان‌ها حجم انبوهی از اطلاعات، آمار و ارقام دارند و باید در کمترین زمان ممکن  محاسبات پیچیده و زیادی را انجام دهند؛ باید از نرم‌افزار حسابداری مربوطه با برنامه‌‍نویسی قوی استفاده کنند تا به اصطلاح قفل یا هنگ نکند.

 پر طرفدارترین نرم‌افزارهای حسابداری

نرم ‌افزار هلو یکی از ساده‌ترین و معمول ترین نرم‌افزار حسابداری است که به طور معمول یکی از سرفصل‌های مهم آموزش حسابداری بازار کار در آموزشگاه‌های مختلف محسوب می شود . این نرم‌افزار علاوه بر کارایی بالایی , از محیط بسیار ساده‌ای برخوردار است ؛  حسابداران مبتدی هم قادر خواهند بود با آن ارتباط خوبی برقرار کنند.

نرم افزار حسابداری هلو نسخه‌های متفاوت متناسب با مشاغل مختلف را طراحی کرده است؛ برای مثال نرم افزار حسابداری هلو در نسخه‌های شرکتی، مجتمع‌های تولیدی، کارگاه‌های صنعتی، فروشگاهی و نسخه‌ی تحت شبکه را به بازار ارائه کرده است که از سه سطح مقدماتی، متوسط و پیشرفته برخوردار هستند.

اهمیت آموزش نرم افزار حسابداری

اگر قصد دارید در به دنیای حسابداری  وارد شوید و قصد دارید در دوره‌های آموزش صفر تا صد حسابداری شرکت کنید، بهتر است برای آغاز از نرم‌افزارهای ساده‌تر مثل نرم افزار حسابداری هلو استفاده کنید. آموزش این نرم‌افزار را می‌توانید با مراجعه به سایت آموز آنلاین دریافت کنید؛ و این نکته را به یاد داشته باشید از  یادگیری نرم‌افزار حسابداری اکسل غافل نشوید؛ این نرم‌افزار گرچه یک نرم‌افزار عمومی به حساب می آید، لیکن به دلیل قابلیت‌های زیادی که در حسابداری دارد؛ معمولاً مورد تأکید سازمان‌ها و شرکت‌ها قرار دارد.

 

0 0 vote
Article Rating