تری دی مکس چیست؟

تری‌دی‌مکس یک نرم‌افزار مدلسازی، انیمیشن و سازنده صحنه های ۳ بعدی است ,که برای طراحی ویژوال و بازی ساخته شده است. این برنامه توسط اتودستک ساخته شده است وجزء دسته ی محصولات نرم‌افزاری سرگرمی و رسانه‌ای‌ می باشد,ویکی از ابزارهای طراحی محصول و ساخت است.
استفاده کنندگان تری‌دی‌مکس هنرمندان اثر بصری و حرفه‌ای‌های صنعت تلویزیون و فیلم و توسعه‌دهنده‌های بازی و طراح‌های بازی‌های واقعیت مجازی هستند.
این نرم‌افزار آن‌ها را قادر می سازد, که خواص فیزیکی مایعات مانند آب، روغن و مواد مذاب را همانندسازی کنند.علاوه بر این نرم‌افزار تری دی مکس خواص رندر هم دارد ,یعنی چیزهایی مانند شبیه‌سازی تنظیمات دوربین واقعی و همچنین ویژگی‌هایی دارد ,که برای مدلینگ سه‌بعدی، بافت و افکت‌ها مناسب است.

فواید تری دی مکس

تری‌دی‌مکس روش های متفاوتی را برای ساخت انیمیشن و مدیریت و ویرایش آن ارائه می‌دهد.
و از کاربردهای آن می توان به انیمیشن‌های کامپیوتری سه‌بعدی و افکت‌های تولید کرد که در بازی‌های کامپیوتری، فیلم‌ها و صداوسیما، تصاویر پزشکی و یا ارائه‌های قضایی اشاره کرد.

و همچنین این نرم‌افزار تعداد زیادی کنترلر انیمیشن دارد. و از این کنترلر ها برای ذخیره‌ی مقدار کلید همچنین زمانی کاربران کاراکتر می‌کشند، مجموعه‌های مکانیکی درست می‌کنند یا حرکات پیچیده می‌سازند،در نتیجه تری‌دی‌مکس آن‌ها را قادر می سازد تا اشیا را به یکدیگر مرتبط کنند و سلسله مراتب یا زنجیر درست کنند.
با این سلسله مراتب‌ها می‌توانند مجموعه‌ای از اشیا را درست کنند و روند انیمیشن برای آن‌ها آسان تر می‌شود.

قابلیت رندر

تری‌دی‌مکس ویژگی‌ رندر دارد و یکی از این ویژگی ها به قابلیت پیش‌نمایش رندر می توان اشاره کرد..
هنگامی که نورپردازی و مواد صحنه‌ی خود را تغییر می‌دهند، با فعال کردن ActiveShade Mode  از داخل نرم‌افزار افراد می‌توانند, تاثیرات تغییرات نور و مواد در یک صحنه را ببینند .

علاوه براین تری‌دی‌مکس ویژگی گردش کاری دارد که بدین معنا است که می توانند صحنه‌ها را برگردانند ,تا نورپردازی، مواد و اشیا تغییر یابند و با پیشرفته‌ترین تکنولوژی‌های رندر تطابق یابند.
همچنین تغییر نورپردازی و مواد و اشیا بین موتورهای رندر به آسانی و باانعطاف انجام می‌شود و این امکان را دارند که تنها آن‌هایی را تغییر دهند که لازم است.

جذابیت های نرم افزار تری دی مکس

اگر شما معمار هستید و در انیمیشن و گرافیک غرق شده‌اید، ما به شما پیشنهاد می کنیم در یک آموزش تری‌دی‌مکس سایت آموزآنلاین ثبت نام کنید.
زیرا این نرم‌افزار توانایی ساخت انیمیشن سه‌بعدی، مدلینگ و رندر را دارد و به شما این امکان را می دهد که به جای بخش فنی و چالش‌هایش روی بخش خلاقانه‌ی پروژه‌ها متمرکز شوید.
طرح‌بندی‌های بخش‌بندی‌شده دارد که روند پیکربندی و جابجایی بین رابط‌ها را راحتر می کند.کیفیت تصویری و کارایی آن را می‌توان با هسته‌های گرافیکی سرعت بخشیده است.که موجب می‌شود کار کردن بااطلاعات با حجم بالا آسانتر شود، تکرارهاسرعتشان زیاد شوند و تصمیمات خلاقانه‌ی بهتری گرفته شود.‌ابزار هایی کامل از مدلینگ سه‌بعدی دارد که شرایط مجسمه‌سازی آزادانه و نقاشی بافت‌ها را به همراه رابط کاربری بسیار زیبایی ایجاد می کند.و این موضوع به تکثیر اشیا به صورت پارامتری کمک می‌کند.

در هر ویدیوی انیمیشنی فیلم و یا بازی،یکی از مشکلات اصلی معماران ساخت کاراکترهای قابل باور و سریع حرکت کنند و کجی‌های آن‌ها واقع‌گرایانه‌تر به نظر ‌برسد.

0 0 vote
Article Rating