زبان برنامه نویسی پایتون

در سال ۱۹۹۱ زبان برنامه نویسی پایتون وارد بازار شد، و در آن زمان به عنوان یک زبان برنامه‌نویسی رده پایین که فقط کاربردش برای نوشتن یک سری کد اتوماسیون معمولی بود شناخته ‌شد.. امابه مرور زمان، برنامه‌نویسان شناخت بیشتری نسبت به این زبان پیدا کردند.  این موضوع موجب شده که پایتون اکنون به یکی از پرطرفدارترین زبان‌های برنامه‌نویسی تبدیل شود که دائما در حال پیشرفت است.

پایتون به عنوان یک زبان برنامه‌نویسی شی‌گرا شناخته شده که کارایی آن در توسعه وب و اپلیکیشن است. دلیل پرطرفدار بودن این زبان این است که نوشتار پویایی دارد و درک این زبان و لغات آن کار دشواری نیست. به همین دلیل به آسانی می‌توان این زبان را یاد گرفت و به جای آنکه لازم باشد برای یادگیری پایتون زمان زیادی صرف کرد، می‌توان به فکر توسعه یک اپلیکیشن بود.

آموزش پایتون

یادگیری و استفاده از این زبان خیلی راحتر از زبان‌ها دیگر است. یک توسعه‌دهنده می‌تواند به آسانی این زبان را بخواند و ترجمه کند. به همین دلیل همکاری گروهی درحوزه پایتون بسیار متداول است. و توسعه‌دهندگان و برنامه‌نویس‌ها از توانایی ماژولار پایتون استفاده می‌کنند. قابلیت ماژولار این فرصت را به افراد می‌دهد که از یک سری کد مشخص و از پیش نوشته شده، در پروژه‌ای مختلف استفاده کنند. و این میزان انرژی و هزینه مصرفی را کمتر می‌کند.برای دریافت آموزش های این زبان برنامه نویسی به سایت آموزآنلاین مراجعه کنید.

مزیت زبان پایتون

این زبان همچنین در زمینه یادگیری ماشین هم کاربرد دارد. بسیاری از کتابخانه‌هایی که در مبحث علوم داده و یادگیری ماشین مشغغول به کار هستند، از رابط‌ها پایتون استفاده می‌کنند. و همین امر باعث شده است که پایتون به سرعت زیادی در حال پیشرفت و کسب محبوبیت در جامعه برنامه‌نویسی باشد.

امروزه تکنولوژی و بویژه برنامه‌نویسی دائما در حال پیشرفت و حرکت است. پایتون زبانی است که قادر خواهد بود خود را با این پیشرفت سازگار کند. پایتون می‌تواند در آینده سهم بیشتری از بازار برنامه‌نویسی را از آن خود کند، با یادگیری پایتون می شود وارد بازار کار  پایتون شد. البته این زبان محدودیت‌هایی مانند سرعت نه چندان بالا دارد، اما انعطاف و قابلیت استفاده در پلتفرم‌های مختلف این معایب را پنهان می کند.

بعضی از کاربردهای پایتون

در مورد آموزش پایتون می توان به این نکته  مهم اشاره کرد که این زبان برنامه نویسی قابلیت پیاده سازی Implementation را دارا می باشد. از  زبان برنامه نویسی پایتون برای پیاده سازی بیشتر نرم افزارهای کاربردی، استفاده می شود. که در این میان به موارد زیر اشاره کرد:

  •  Jython  ماشین مجازی جاوا
  • IronPython  چهار چوب .net و مایکروسافت
  • PyPy  تقویت کننده سرعت
  • Stackless  اجرای بهتر برنامه ها
  • CPython

پایتون یک زبان متن باز و رایگان است. این زبان برنامه نویسی توسط بنیاد نرم افزار پایتون اداره می شود. لیکن برنامه نویس قادر خواهد بود که از برنامه های متن بسته نیز استفاده نماید.

پایتون یک زبان برنامه نویسی پویا است که قادر خواهد بود حافظه را به طور خودکار مدیریت کند. زبان برنامه نویسی پایتون تا حدی مانند زبان های برنامه نویسی TCL, PERL, RUBY است. تفاوتی که زبان C با پایتون دارد، این است که پایتون آزاد سازی حافظه را به صورت خودکار انجام می دهد.

در حالی که زبان برنامه نویسی پایتون بسیار پویا است، به زبان STROGLY TYPED شدیدا وابسته می باشد. در این نوع زبان ها مانند زبان برنامه نویسی جاوا تغییرات به صورت ناگهانی صورت نمی گیرد. با این وجود زبان برنامه نویسی پایتون یک زبان سطح بالا می باشد.

 

0 0 vote
Article Rating