سئو وردپرس چیست؟

سئو چیست؟ دلیل اهمیت آن

SEOمخفف  Search Engine Optimizationمی باشد.در واقع سئو یک تکنیک است که مدیران وب سایت ها برای کسب رتبه بالاتر در موتورهای جستجو به کار می گیرند ، در نتیجه ترافیک بیشتری را روانه سایت خود کنند

. سئو سایت به دو دسته تقسیم می شود:

  • سئو داخلی سایت
  • سئو خارجی سایت

بهینه سازی وب سایت به معنی فریب گوگل نیست. سئو سایت به معنای ایجاد وب سایتی است که از لحاظ کد و ساختار مطلوب باشد و این کار موجب می شود موتورهای جستجو قادر باشند این وب سایت را راحتر و سریع تر پیدا کنند.

در واقع اهمیت سئو در این است که اگر محتوای سایت بهینه نشده باشد، موتورهای جستجو نمی دانند چگونه آن را رتبه بندی کنند.

تنظیمات قابلیت مشاهده سایت خود

در وردپرس یک گزینه داخلی وجود دارد برای مخفی کردن وب سایت از موتورهای جستجو .

در واقع این گزینه این امکان را می دهد که قبل از آماده شدن نهایی مطالب و انتشار برای عموم، به مدیران سایت فرصت می دهد تا مطالب خود را ویرایش و پیش نمایش تغییرات را مشاهده کنند.

 اما، در بعضی مواقع این گزینه ممکن است به صورت تصادفی فعال شود و وب سایت در دسترس موتورهای جستجو نباشد. اگر وب سایت در نتایج جستجو ظاهر نمی شود، باید مطمئن شد این گزینه فعال نشده باشد.

برای برطرف کردن این مشکل باید به قسمت “تنظیمات” وردپرس رفته و از بخش “خواندن” به قسمت “نمایش به موتور جستجو” وارد شده و تیک کادر کنار آن برداشته شود. درنهایت برای ذخیره تغییرات ،  روی دکمه “ذخیره تغییرات” در پایین صفحه  کلیک کنید.

بهینه سازی مطالب براساس سئو

اغلب افراد تازه کار اشتباها فکر می کنند که نصب و فعالسازی یک افزونه ی سئو ورد پرس می تواند همه ی موارد مربوط به سئو را به طور خودکار پشتیبانی و آماده کند. اما باید دانست که ابزار وردپرس سئو، فقط کارش کمک به بهینه سازی سایت است.

SEO به این امکان را فراهم می کند که یک عنوان، توضیحات و کلید واژه اصلی به هر پست و صفحه سایت اضافه شود. علاوه بر این پیش نمایشی از آنچه که کاربران زمان انتشار محتوا در وب سایت مشاهده می کنند را به مدیران سایت نشان می دهد.

لینک سازی داخلی را به یک عادت تبدیل کنید

باید دانست که موتورهای جستجو به هر صفحه در وب سایت امتیاز می دهند. قواعد این نمره دهی پنهان است تا افراد نتوانند نتایج را مشاهده کنند. اما، معمول ترین سیگنال های اقتدار یک وبسایت، لینک ها هستند. اهمیت لینک سازی داخلی سایت از آنجا مشخص می شود که از سایر پست ها و صفحات سایت ، می توان به سایر مقالات در سایت لینک داده و آنها را به یکدیگر رتبط داد. این به افراد کمک می کند تا امتیاز صفحه خود را بالا ببرند، مدت زمانی را که کاربران در سایت هستند افزایش یابد و در نهایت امتیاز سئو پست ها و صفحات سایت بهبود یابد.

اگر به حوزه ی سئو علاقه مند هستید و دوست دارید بیشتر درباره ی آن بدانید می توانید با آموز آنلاین همراه شوید.

0 0 vote
Article Rating