شرایط شرکت در دوره های مجازی

با توجه به پیشرفت تکنولوژی و فناوری در جهان، و گستردگی عصر ارتباطات، مشکلات مکانی، زمانی و گاه حتی سنی نباید مانع آموزش و یادگیری هیچ  شخصی شود. به همین علت دوره های مجازی بسیاری با شعار آموزش برای همه، به وجود آمده است. این دوره ها با ایجاد فرصت یادگیری، نقش زیادی در موفقیت افراد مختلف جامعه دارند. افراد زیادی به دلیل مشغله ی کاری و یا مسافت های طولانی، امکان آموزش حضوری را ندارند. استفاده از این دوره ها یکی از بهترین و ساده ترین روش برای یادگیری محسوب می شود و گزینه ای خوب برای این دسته از افراد می باشد.

مهم ترین ویژگی های دوره های مجازی

  • آموزش از طریق دوره های مجازی، امکان استفاده از فناوری های شبکه برای انتخاب، ارائه و مدیریت گسترش آموزش را ایجاد می کند.
  • با استفاده از اینترنت، درس های مجازی به صورت شبانه روزی قابل دسترسی هستند. پس کاربر هر زمانی که بخواهد می تواند از آن بهره مند شود.
  • کاربران می توانند از طریق شبکه های ارتباطی و ابزارهای فناوری اطلاعات از خدمات آموزشی استفاده کنند.
  • شرکت در این دوره ها، شرایط خاصی ندارد و هر شخص با استفاده از اینترنت و به کمک یک ابزار هوشمند این امکان را دارد که در این دوره ها شرکت کند و از مزیت های آن بهره مند شود.

استفاده از منابع آموزشی بدون محدودیت زمان و مکان

در دوره های مجازی، منابع آموزشی از طریق اینترنت در اختیار دانشجویان قرار می گیرد و دانشجویان در هر زمان که بخواهند می توانند به این منابع دسترسی داشته باشند. افزون بر این، می توانند در هر مکانی که حضور دارند به یادگیری بپردازند. بر خلاف آموزش حضوری، فاصله ی مکانی و اختلالات زمانی نمی تواند مانع ارتباط استاد و دانشجویان شود. بعلاوه در آموزش غیرحضوری برای پر کردن فاصله های زمانی و مکانی از فناوری ارتباطات و اینترنت استفاده می شود.

جایگاه آموزش مجازی

آموزش های مجازی به دلیل نوع ارائه و عرضه، از گذشته تاکنون، بسیار موفق عمل کرده اند و توانسته اند جایگاه بالایی را از آن خود کنند. آن دسته از دوه های غیرحضوری که کیفیت بالایی دارند و از نرم افزارهای پیشرفته برای انتقال داده استفاده می کنند، بهترین جایگزین برای دوره های آموزش حضوری می باشند. البته باید در نظر گرفت که در همه ی علوم نمی توان از این روش استفاده کرد، مثلا علم روانشناسی نیاز به یک تعامل حضوری دارد و بهتر است که به همان روش سنتی گذشته اعمال گردد. با این حال در سایر علوم، آموزش مجازی بسیار پرکاربرد و مفید واقع شده است.

 از مهم ترین مزیت های دوره های مجازی می توان به عدم محدودیت تعداد متقاضیان، کاهش هزینه ها، عدم محدودیت زمانی و … اشاره کرد. آموز آنلاین، با برگزاری دوره های مجازی و پوشش دهی موضوعات مختلف، امکان شرکت در این دوره ها را برای هر فردی با هر شرایطی فراهم کرده است. شما می توانید برای کسب اطلاعات بیشتر، از طریق راه های ارتباطی آموز آنلاین با ما در تماس باشید.

0 0 vote
Article Rating