phpدانستنی های درباره زبان

زبان PHP متن باز و رایگان است

یکی از مزایای  زبان PHP   نسبت به زبان های دیگر برنامه نویسی مانند asp این است که شما لازم نیست برای استفاده از این زبان هزینه ای پرداخت کنید.

متن باز یا Open source

 متن باز بودن در زبان های برنامه نویسی بدین معنا است که سورس کد اصلی برنامه در دسترس همه قرار دارد و برای استفاده از آن سورس کد دریافت مجوز و یا پرداخت هزینه نیازی نیست. و همین امر باعث شده که سورس کد اصلی زبان PHP به آسانی در اختیار کاربران و توسعه دهنده‌های مختلف در همه ی دنیا قرار گیرد و توسط آن‌ها بررسی شود و در نهایت ارتقا پیدا کند.

PHP مولتی پاردایم است

یکی دیگر از نقاط مثبت زبان PHP مولتی پارادایم بودن است. شاید این سوال برای شما ایجاد شود که اصلا پاردایم به چه معنا است؟

پارادایم به روش‌های مختلف در فرآیند برنامه‌نویسی با هدف یافتن بهترین روش برای انجام عملیات و کار خاصی می‌گویند. هر زبان برنامه نویسی می‌تواند از یک یا چند پارادایم یا روش برنامه نویسی پشتیبانی کند

مولتی پلتفرم است

 این خاصیت موجب می‌شود PHP را بدون هیچ نوع مشکلی روی یک ویندوز سرور، مکینتاش سرور یا لینوکس سرور اجرا کرد.

در نتیجه نوع سیستم برای  کاربر هیچ اهمیتی ندارد ولازم نیست که  افزونه یا نرم افزار اضافه دیگری برای اجرای آن‌ها نصب شود و داشتن یک مرورگر وب برای آن‌ها کافی است. بنابراین استفاده از PHP هیچ محدودیتی برای برنامه نویسان ندارد.

از سوی دیگر PHP با بیشتر وب سرورهای   از قبیل  Apache HTTP Server ، Nginx و… کاملا سازگار است. و PHP از بیشتر دیتابیس‌ها پشتیبانی می‌کند که می‌شود به عنوان مثال به سیستم مدیریت دیتابیس Mysql ، MongoDB ، SQLite و… اشاره کرد.

آموزش PHP آسان است

یادگیری PHP برای افرادی که برای نخستین بار می‌خواهند کدنویسی را امتحان کنند نسبت به سایر زبان‌های سمت سرور راحتر است. شهرت و کاربردهای زیاد PHP در زمینه ی طراحی وب موجب شده است که این زبان برنامه نویسی مورد توجه خیلی از اشخاص قرار گیرد که این امر موجب شده است آموزش‌های زیادی در قالب آموزش‌های مجازی ، کلاس‌های حضوری ، کتاب و… به وجود آید.

فرصت‌های بی شمار شغلی

یکی از دلایل مهم در انتخاب یک زبان برنامه نویسی توسط افراد فرصت‌های شغلی وبازار کار آن زبان برای برنامه نویس است. در نتیجه باید دانست که بیش از ۳۲% سایت‌های دنیا بر پایه وردپرس که مبتنی بر PHP است ساخته شده اند، بیش از ۷۰% وب سایت‌های موجود در ایران از قبیل رهبران بازار وب (اسنپ، نت برگ، دیجیکالا) زبان برنامه نویسی PHP را به عنوان زبان اصلی خود انتخاب کرده اند.این امر موجب شده است که بازار برنامه نویسی به شدت نیازمند برنامه نویس مسلط به زبان php باشد.

تعمیر و نگهداری PHP آسان است

با توجه به این که شرکت‌ها و توسعه دهنده‌ها در زمینه ی وب علاقه دارند که نرم افزار یا برنامه کاربردی توسعه دهند که با کمترین خطا روبه رو شوند و در شرایطی هم که با آن‌ برخورد کرند، بتوانند با حداقل هزینه آن‌ رو برطرف کنند. از آن جایی که زبان PHP برنامه نویس‌های بیشتری در حوزه وب دارد و رفع خطا و دیباگ آن راحت‌تر است، مسلما شرکت‌ها و توسعه دهنده هایی که از زبان PHP استفاده می‌کنند هزینه کمتری را خرج تعمیر و نگهداری نرم افزارهای کاربردی  خود خواهند کرد.

0 0 vote
Article Rating